EVENTY MEDIALNE

II edycja gali Made in Polin

dla Muzeum Historii Żydów Polskich

Druga edycja gali Made in Polin stanowiła inaugurację trwającego trzy dni festiwalu pod tym samym tytułem, odbywającego się drugi rok z rzędu w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Na uroczystość przybyło około 400 znamienitych gości, darczyńców oraz przyjaciół muzeum, a także przedstawicieli miasta. Część oficjalną i ceremonię wręczenia nagród poprowadziła Agata Konarska. Wystąpienie merytoryczne zostało wzbogacone o liczne animacje, których przekaz wzmocniono przy użyciu innowacyjnych efektów multimedialnych.

Po części oficjalnej goście wzięli udział w koncercie orkiestry symfonicznej Sinfonia Varsovia – pod kierownictwem znanego kompozytora i dyrygenta Radzimira Dębskiego, który specjalnie na tę okazję skomponował nowy, autorski utwór.

Po zakończeniu koncertu odbył się bankiet, na którym goście mogli oddać się rozmowom kuluarowym. Atmosferę żywiołowych dyskusji dopełniły kolorowe oświetlenie architektoniczne holu oraz animacje wyświetlane na całej powierzchni ścian, przedstawiające cytaty z wpisów gości, którzy wcześniej odwiedzili muzeum. Tło muzyczne zapewnił Bogdan Hołownia, który zagrał na fortepianie czołowe utwory muzyki klasycznej.

Agencja Well Well odpowiedzialna była za kompleksową organizację wydarzenia – od stworzenia koncepcji artystycznej i scenograficznej po opracowanie oprawy wręczenia nagród. Mocno zapadającym w pamięć akcentem gali była ponadto nowoczesna, atrakcyjna oprawa multimedialna.